1. کنترل اختلالات و مدیریت زمان

روش‌های مختلف و متنوعی برای مدیریت زمان وجود دارد ولی تکنیک مورد بحث واقعاً کارآمد است؛ زیرا علاوه بر افزایش کارایی و مدیریت زمان تلاش می‌کند تمرکز شما را روی کاری که دارید انجام می‌دهید، افزایش دهد. افزایش تمرکز یکی از مهم‌ترین مولفه‌های تکنیک گوجه فرنگی است.

از طرفی یکی از مهم‌ترین کارهایی که این تکنیک انجام می‌دهد این است که گوشی و عوامل اختلال تمرکز را از شما دور می‌کند و به شما کمک می‌کند که 25 دقیقه از جهان پیرامون خود دور شوید و روی کاری که دارید انجام می‌دهید، تمرکز کنید. بعضی از کسانی که از این روش استفاده می‌کنند بر این باور هستند که پس از مدتی تمرکزشان در تمامی زمینه‌ها بیشتر می‌شود.

2. افزایش مسئولیت پذیری و تعهد به انجام کارها و فعالیت ها

با استفاده از تکنیک پومودورو می‌توانید با تعهد کامل به کارهای خود رسیدگی کنید؛ چون این تکنیک به شما فرصت و زمانی برای سر زدن به گوشی، ایمیل و رسانه‌های اجتماعی نمی‌دهد و از شما می‌خواهد که در بازه‌های 25 دقیقه‌ای تمرکز خود را به صورت کامل روی کار خود بگذارید. پس از مدتی که از این تکنیک استفاده کردید متوجه خواهید شد که تا چه اندازه در کارهای خود جلو افتاده‌اید و بدون هیچ استرس و تنشی دارید کارهای خود را پیش می‌برید.

البته کسانی که از تکنیک گوجه فرنگی استفاده می‌کنند معمولاً افرادی مسئولیت پذیر هستند و تمایل دارند که با تعهد کامل کارهای خود را جلو ببرند. اگر قصد و نیت اصلی برای تعهد و مسئولیت پذیری وجود داشته باشد، مطمئن باشید که تکنیک پومودورو کمک زیادی به شما خواهد کرد.

3. توانایی ایجاد یک برنامه مشخص و معین هفتگی، ماهانه و فصلی

یکی از مزایای مهم تکنیک پومودورو این است که به شما نظم و انضباط می‌بخشد و مشخص می‌کند که امروز قرار است چه کارهایی را در چه بازه‌های زمانی انجام دهید. وقتی کارهای روزانه خود را با این تکنیک انجام دادید و سپس به استفاده از این روش عادت کردید می‌توانید یک برنامه ریزی بلندمدت خوب هم داشته باشید و طبق این برنامه‌ریزی بلندمدت عمل کنید.

برنامه ریزی به صورت بلندمدت یکی از آرزوها و اهداف بسیاری از افراد است؛ چون کسی که برنامه‌ریزی بلندمدت دارد می‌تواند کارها را با نظم و بینش بهتری پیش ببرد. اگر تمایل دارید به حدی از نظم و انضباط برسید که بتوانید برنامه بلندمدت برای خودتان طراحی کنید، حتماً خودتان را به استفاده از تکنیک پومودورو عادت دهید.

مقالات مرتبط

سلام دنیا!

به وردپرس خوش آمدید. این اولین نوشتهٔ شماست. این را ویرایش یا حذف کنید، سپس نوشتن را شروع نمایید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به آرنیک وب