تکنیک پومودورو؛ تکنیکی عالی برای مدیریت زمان

دانش مدیریت برای سرمایه‌ها و دارایی‌های محدود انسان به وجود آمده است. زمان یکی از دارایی‌های محدود انسان است و به همین خاطر دانش مدیریت زمان در بین انسان‌ها شکل گرفته است. مدیریت زمان یکی از مهم‌ترین مفاهیمی است که در دنیای امروز مطرح شده و بسیاری از متخصصان تمایل دارند روش‌های موثر و کارآمدی برای مدیریت کردن زمان خود پیدا کنند. تکنیک پومودورو یکی از بهترین روش‌ها برای مدیریت کردن زمان است که کارایی انسان را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. در این مقاله تصمیم داریم در مورد این تکنیک صحبت کرده، مزایای آن را بررسی و در نهایت روش انجام آن را بیان کنیم.

بسیاری از بزرگان و اندیشمندان جهان بر این باور هستند که مدیریت کردن زمان به هیچ عنوان کار راحت و ساده‌ای نیست. کسانی که در شغل و کسب و کار خود نیاز به مدیریت زمان دارند بر این باور هستند که بسیاری از تکنیک‌های مدیریت زمان را امتحان کرده‌اند ولی از هیچ کدام نتیجه دلخواه را نگرفته‌اند. بعضی تکنیک‌هایی که برای مدیریت زمان ابداع شده، کمی خشک و انعطاف‌ ناپذیر است و به همین خاطر هم شخص را پس از مدتی خسته می‌کند. از این رو تصمیم گرفتیم شما را با یک روش یا تکنیک نوین آشنا برای مدیریت زمان آشنا کنیم. در این مقاله می‌خواهیم در مورد یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های مدیریت زمان صحبت کنیم. این تکنیک، پومودورو (Pomodoro) نام دارد و تاکنون برای افراد بسیاری مفید و کارآمد بوده است. در صورتی که تمایل دارید با این تکنیک یا فن عالی آشنا شوید و در زندگی و کسب و کار خود از آن استفاده کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه بمانید.

تکنیک پومودورو (Pomodoro) چیست؟

تکنیک پومودورو (Pomodoro Technique) روشی است که از آن برای مدیریت زمان استفاده می‌شود. ممکن است سایر روش‌هایی که برای مدیریت کردن زمان وجود دارد کمی مشکل و سخت‌گیرانه باشد ولی این تکنیک، سعی کرده به انسان حق استراحت و راحتی بیشتری بدهد. توجه داشته باشید که این آسایش و راحتی نه تنها از کارایی و بازدهی انسان چیزی کم نمی‌کند بلکه همین آسایش و راحتی است که باعث می‌شود انسان، کارآمد و موثر باشد.

این روش حاصل تلاش و پژوهش‌های شخصی به نام فرانچسکو چیریلو (Francesco Cirillo) است. آقای چیریلو در اواخر دهه 1980 میلادی توانست این روش جدید را به کمک یک ساعت گوجه شکل ابداع کند. اصلاً کلمه «Pomodoro» در زبان ایتالیایی به معنای گوجه فرنگی است و از آن‌جا که این روش با استفاده از یک ساعت گوجه‌ای ابداع شد، چیریلو نام آن را پومودورو گذاشت. به تکنیک پومودورو، تکنیک گوجه فرنگی هم گفته می‌شود. در ادامه می‌خواهیم شیوه استفاده از این تکنیک مدیریت زمان را یاد بگیریم:

مقالات مرتبط

1. کنترل اختلالات و مدیریت زمان

روش‌های مختلف و متنوعی برای مدیریت زمان وجود دارد ولی تکنیک مورد بحث واقعاً کارآمد است؛ زیرا علاوه بر افزایش کارایی و مدیریت زمان تلاش

سلام دنیا!

به وردپرس خوش آمدید. این اولین نوشتهٔ شماست. این را ویرایش یا حذف کنید، سپس نوشتن را شروع نمایید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به آرنیک وب