5/5 - (1 امتیاز)

 

یکی از پلن‌های مهم هر کسب و کاری، یک طراحی وبسایت موفق است که به کمک آن می‌توان برای کسب و کار مورد نظر، هدف‌گذاری کرد و محصولات یا خدمات مجموعه یا شرکت را ارائه نمود. ما در این مطلب، در رابطه با طراحی سایت پیشرفته و اقدامات لازم جهت یک سایت باکیفیت اطلاعاتی را جمع‌آوری کردیم و توصیه می‌نمائیم که تا با پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

اقدامات لازم قبل از طراحی سایت پیشرفته

قبل از اینکه طراحی سایت را به صورت پیشرفته انجام دهید، باید یکسری اقدامات لازم را پیاده کنید که در این بخش به بررسی آن‌ها می‌پردازیم :

  1. تعیین نوع سایت

گام اول قبل از طراحی سایت پیشرفته مشخص کردن نوع سایت مورد نظر است. هر سایتی امکانات مختص به خود را دارد که از انواع وبسایت می‌توان به وبسایت‌های شرکتی، فروشگاهی و تخصصی اشاره کرد.

  1. تعیین مخاطبان

شما لازم است که مخاطب هدف خود را بشناسید و اینکه بدانید چه مخاطبینی را مخاطب سایت خود قرار می‌دهید. پاسخ به این سوالات باعث می‌شود که طراحی ظاهری سایت در تناسب با مخاطبین شکل گیرد و امکانات وبسایت نیز در تناسب با نیاز مخاطب در سایت قرار گیرد.

  1. تعیین امکانات

قبل از اینکه طراحی سایت پیشرفته را انجام دهید، در رابطه با امکانات مورد نیاز سایت تحقیق کنید تا سایتی را طراحی کنید که علاوه بر رفع نیازهای شما، نیازهای مشتریان و بازدیدکنندگان را نیز رفع نماید.

 

ویژگی های طراحی سایت پیشرفته

از جمله ویژگی‌هایی که یک سایت پیشرفته و موفق باید داشته باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا یعنی سایت مورد نظر در هر دستگاهی باید متناسب با سایز دستگاه به صورت صحیح و بدون مشکل نشان داده شود. اهمیت این موضوع را می‌توان به آماری که گوگل در سال 2018 ارائه کرد، یافت که اعلام نمود تقریبا 5 درصد از کاربران گوگل از طریق تلفن همراه به سایت‌ها مراجعه می‌کنند.

  • بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجو

با توجه به اینکه بازدیدکنندگان اصلی سایت‌ها اکثرا از طریق موتورهای جست‌وجو هستند، شما باید سایت خود را برای موتورهای جست‌وجو بهینه کنید. بدین صورت با طراحی سایت پیشرفته بدون اینکه مبلغی را پرداخت کنید، به صورت رایگان، سایت شما در نتایج گوگل نمایش داده می‌شود و کاربران به سایت شما مراجعه می‌نمایند.

همچنین از ویژگی‌های دیگر یک طراحی وبسایت پیشرفته می‌توان به سرعت سایت، به‌روزرسانی و پشتیبانی سایت اشاره کرد.

طراحی سایت پیشرفته

 

سخن پایانی

همانطور که اشاره کردیم، برای اینکه یک وبسایت موفق و پیشرفته داشته باشید، باید در ابتدا نوع مخاطبین، نوع سایت و امکاناتی که می‌خواهید در آن قرار دهید، مشخص شود. همچنین برای داشتن سایت موفق باید ویژگی‌های مختلفی را در نظر بگیرید که در متن مقاله به آن پرداختیم. شما می‌توانید به منظور اطلاعات بیش‌تر در مورد طراحی سایت پیشرفته با مجموعه طراحی سایت در مشهد ارتباط برقرار کنید و از تجربه کارشناسان مجموعه آرنیک وب استفاده نمائید.

 

سوالات متداول

  • آیا برای طراحی سایت پیشرفته باید مدرک دانشگاهی داشته باشیم؟

گرچه داشتن مدرک دانشگاهی مربوط به طراحی سایت باعث می‌شود با جزئیات بیش‌تری از آن آشنا شوید، ولی هر شخصی می‌تواند به راحتی با آموزش‌های دوره‌ای، یک طراح سایت موفق شود.

  • طراحی وبسایت پیشرفته چه مراحلی دارد؟

از مراحل طراحی وبسایت پیشرفته می‌توان به جمع‌آوری اطلاعات، برنامه‌ریزی، طراحی قالب، برنامه‌نویسی، راه‌اندازی سایت و نگهداری سایت اشاره کرد.

آیا برای طراحی سایت پیشرفته باید مدرک دانشگاهی داشته باشیم؟

گرچه داشتن مدرک دانشگاهی مربوط به طراحی سایت باعث می‌شود با جزئیات بیش‌تری از آن آشنا شوید، ولی هر شخصی می‌تواند به راحتی با آموزش‌های دوره‌ای، یک طراح سایت موفق شود.

طراحی وبسایت پیشرفته چه مراحلی دارد؟

از مراحل طراحی وبسایت پیشرفته می‌توان به جمع‌آوری اطلاعات، برنامه‌ریزی، طراحی قالب، برنامه‌نویسی، راه‌اندازی سایت و نگهداری سایت اشاره کرد.