امتیاز شما به این مقاله

با گسترش دنیای مجازی و اینترنتی اغلب کسب و کارها پا به این فضا گذاشتند تا با در پیش گرفتن رقابتی اثربخش موجب توسعه فعالیت کاری خود شوند. کارخانه‌های صنعتی، تجاری و غیره نیز از این قاعده جدا نبوده و به منظور گسترش و توسعه بیزنس خود اقدام به طراحی سایت در بستر اینترنت کرده‌اند. تا پایان ارائه این مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی طراحی سایت کارخانه و مزیت‌هایی که شامل آن می‌شوند بپردازیم.

منظور از طراحی سایت کارخانه چیست؟

منظور از طراحی سایت کارخانه یعنی ساخت یک پلتفرم برای یک کارخانه تا محصولات یا خدمات کارخانه موردنظر به مشتریان ارائه شود. طراحی وبسایت کارخانه کمک می‌کند تا کارخانه بتواند امکانات مختلفی را برای مشتریان خود فراهم نماید و به نوعی ارتباط بین مشتریان و مجموعه کارخانه، راحت‌تر صورت گیرد.

چرا برای کارخانه سایت طراحی کنیم؟

با روی کار آمدن رسانه‌های اجتماعی، شاید این سؤال برایتان به وجود آید که چرا اصلا برای کارخانه باید سایت طراحی کنیم؟ در جواب این سؤال باید بگوئیم که طراحی وبسایت کارخانه یک راهکار عالی برای انتقال ارزش مجموعه به مشتریان و نشان دادن آن‌هاست. داشتن یک وبسایت برای کارخانه باعث می‌شود تا تماس‌های غیرضروری کاهش یابد و از طرف دیگر، بهره‌وری داخلی افزایش پیدا کند.

طراحی سایت برای کارخانه کمک می‌کند تا اطلاعات مفیدی به مشتریان انتقال یابد و آن‌ها بتوانند به صورت شبانه‌روزی به مجموعه شما دسترسی داشته باشند. همچنین طراحی سایت کارخانه نسبت به رسانه‌های اجتماعی در فضای مجازی از اعتبار بیشتری برخوردار است.

اهمیت طراحی سایت کارخانه

امروزه شاهد حضور اغلب کسب و کارها در فضای آنلاین هستیم، چرا که این فضا با پیشرفت تکنولوژی توانسته کاربران بسیاری را به خود اختصاص داده و موجب جذب مشتریان فراوانی برای کسب و کارها شود. صاحبان کارخانه‌های بزرگ با استفاده از طراحی سایت کارخانه در بستر اینترنت توانسته‌اند محصولات و خدمات خود را به راحتی به دیگران معرفی کنند.

بستر وب فضایی را به وجود آورده که این کارخانه‌ها بتوانند با یکدیگر رقابت کرده و با ارائه محتواهای باکیفیت بر یکدیگر پیشی بگیرند. قطعا هنگامی که یک کارخانه تنها به مشتریان حضوری خود اکتفا کند نمی‌تواند چندان پا در عرصه توسعه و پیشرفت بگذارد. برعکس زمانی که صاحب یک کارخانه تولیدی تصمیم به طراحی یک وبسایت جامع برای مجموعه کاری خود می‌گیرد می‌تواند مشتریان آنلاین بسیاری را نیز به سوی خود جذب کند.

حضور بسیاری از کسب و کارها همچون کارخانجات در بستر اینترنت می‌تواند میزان فروش و بازدهی آن کارخانه را اضافه کرده و موجب رونق و توسعه آن شود. طراحی سایت کارخانه یکی از بهترین اقداماتی است که صاحبان چنین کسب و کارهایی می‌توانند برای افزایش اعتبار، ارزش، فروش بیشتر، معرفی محصولات و غیره برای مجموعه کاری خود انجام دهند. توصیه می‌کنیم به منظور آشنایی بیشتر با مزیت‌های طراحی سایت‌های کارخانه با ما در بخش‌های بعدی این نوشتار همراهی نمایید.

مزایای طراحی سایت کارخانه

مزایای طراحی سایت کارخانه

به طور کلی طراحی سایت برای هر حرفه و کاری می‌تواند بسیار موثر واقع شود، چرا که بستر اینترنت یک فضای پرطرفدار و مدرن به منظور بازاریابی است. در این قسمت از نوشتار ما قصد داریم شما را با چند مورد از مهم‌ترین مزیت‌های طراحی سایت کارخانه آشنا کنیم که این مزیت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • افزایش خرید و فروش محصولات تولیدی کارخانه
 • جذب مشتریان بیشتر
 • بازاریابی و تبلیغات
 • توسعه کسب و کار در فضای مجازی
 • ایجاد بستری اثربخش برای رقابت با سایر کارخانه‌ها
 • دریافت اطلاعات مفید در رابطه با چگونگی عملکرد سایر کارخانه‌ها
 • معرفی محصولات

ویژگی‌های مهم طراحی سایت کارخانه

آشنایی با ویژگی های مهم طراحی سایت کارخانه باعث می‌شود تا یک وبسایت کاربرپسند طراحی کنید و درنتیجه مشتریان بیشتری به سمت شما جذب می‌گردند.

 • پیمایش آسان

شما اگر تمامی موارد در طراحی وبسایت کارخانه را رعایت کنید ولی کاربری نداشته باشید، به نوعی سایت کارخانه برای شما بی‌فایده خواهد بود. سعی کنید استفاده از وبسایت را برای کاربران تا حد امکان آسان کنید. پیمایش آسان در وبسایت کارخانه باعث می‌شود تا شرایط ایده‌آلی برای کاربران فراهم شود و بتوانند به صفحات مختلف وبسایت مراجعه نمایند.

 • امنیت وب سایت

موضوع امنیت یکی از ویژگی‌های مهم در طراحی و ساخت وبسایت کارخانه است که باید در زمان فروش محصول رعایت شود. در صورتی که در وبسایت کارخانه قصد دارید محصولی را به صورت آنلاین به فروش برسانید، این احتمال وجود دارد که سایت یا خریداران شما مورد هدف هکرها قرار گیرند. بنابراین لازم است تا یکسری نکات را در شرایط امنیتی رعایت کنید و به عنوان مثال، گواهی ssl را برای افزایش ایمنی وبسایت تهیه نمائید.

 • ریسپانسیو بودن وبسایت کارخانه

امروزه میزان استفاده از موبایل و تبلت افزایش پیدا کرده و براساس آمار، میزان ترافیک ناشی از دستگاه‌های تلفن همراه همچنان در حال افزایش است. اگر قصد دارید که کاربران بسیاری به وبسایت شما ورود پیدا کنند، حتما طراحی سایت کارخانه را به صورت ریسپانسیو انجام دهید. طراحی واکنش گرا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی وبسایت کارخانه به شمار می‌رود که باعث می‌شود تا مخاطبین زیادی به سمت وبسایت شما جذب گردند.

 • سرور و هاست قدرتمند

این ویژگی جزو پیش‌نیازها برای طراحی هر سایت موفقی اعم از وبسایت کارخانه است. بهره بردن از سرور و هاستینگ قدرتمند باعث می‌شود تا از پس نیازها و آرزوهای خود برآئید و وبسایتتان مطابق با خواسته شما در اختیارتان قرار گیرد.

برای انتخاب شرکت طراح سایت کارخانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انتخاب شرکت طراح سایت کارخانه لازم است تا به یکسری نکات توجه کنید. توجه به این نکات باعث می‌شود تا بهترین شرکت طراحی سایت کارخانه را انتخاب کنید و درنتیجه بهترین نتیجه را در طراحی وبسایت کارخانه بگیرید. در این بخش به برخی از مهم‌ترین نکات در انتخاب شرکت طراح سایت کارخانه می‌پردازیم.

 • تجربه های قبلی

یکی از فاکتورهایی که در زمان انتخاب شرکت طراح سایت کارخانه می‌توانید به آن توجه کنید، طراحی‌های قبلی شرکت موردنظر است. اکثر شرکت‌ها برای این منظور، پروژه‌های قبلی خود را در وبسایت خود قرار می‌دهند تا شما بتوانید با بررسی تجربه‌های قبلی و طراحی‌های سایت پیشین، انتخاب خود را بهتر انجام دهید.

 • برآورد زمان اتمام کار

حتما قبل از انتخاب بهترین شرکت طراح سایت کارخانه، زمان برآورد شده توسط آن‌ها برای طراحی سایت کارخانه را جویا شوید. این موضوع باعث می‌شود تا شرکت موردنظر بداند که این مسئله برای شما مهم است و به عنوان مثال پروژه مشتری دیگری را استارت نزند.

 • بهای پرداختی برای پروژه طراحی وب سایت

بودجه پرداختی یا هزینه و قیمت طراحی وبسایت کارخانه بدون شک یکی از نکات مهم در انتخاب شرت طراح سایت کارخانه است. بسیاری از شرکت‌ها برای طراحی وبسایت، هزینه بسیار بالاتری نسبت به استاندارد کلی می‌گیرند. این درحالیست که همان پروژه با همان ویژگی‌ها و امکانات در شرکت دیگر، هزینه پائین‌تری دارد.

 • سرویس‌دهی به مشتری

این مورد نیز یکی از نکات مهم است که پیش از انتخاب شرکت طراح سایت کارخانه بهتر است که در نظر بگیرید. فردی که برای طراحی وبسایت خود بهای زیادی داده است، احتیاج دارد که مطمئن شود شرکتی که با وی قرارداد بسته، خواسته های او را می‌شنود. اگر شرکتی که با وی قصد معامله دارید، مهارت خوبی در سرویس‌دهی یا پشتیبانی ندارد، توصیه می‌کنیم به سراغ فرد یا شرکت دیگری برای طراحی سایت کارخانه بروید.

برای طراحی سایت کارخانه چه قابلیت هایی باید درنظر بگیریم؟

در طراحی سایت کارخانه لازم است تا قابلیت‌ها و امکانات خاصی در نظر گرفته شود و با رعایت اصول طراحی رابط کاربری و استانداردهای گرافیکی، بیشتری جذابیت را به وبسایت کارخانه ببخشید. درواقع می‌توان گفت که بخش‌بندی‌ها و امکانات مختلف وبسایت باید در چیدمانی اصولی و با طرح و رنگی کاربرپسند پیاده‌سازی شود. در این بخش به برخی از این امکانات مهم اشاره می‌کنیم.

 • ایجاد گالری تصاویر محصولات

شما در وبسایت کارخانه نیاز به یک گالری دارید تا بتوانید تصاویر دستگاه‌ها، قطعات صنعتی یا سایر محصولات تولیدی را با کیفیت بالا به نمایش بگذارید. افراد علاقه‌مند می‌توانند از طریق مشاهده این عکس‌ها درک بهتری نسبت به محصولات کارخانه شما داشته باشند و درنتیجه برای خرید اقدام کنند.

 • اطلاعات تماس

دقت داشته باشید که شما باید به‌راحتی در دسترس مشتریان خود باشید و بدین منظور لازم است تا یک صفحه تماس با ما طراحی کنید. در این صفحه می‌توانید اطلاعات مختلفی از جمله آدرس کارخانه تلفن اصلی و آدرس ایمیل خود را درج نمائید.

 • صفحه بلاگ یا مقالات

بخش بلاگ یکی از قابلیت‌های مهم طراحی سایت کارخانه به شمار می‌رود که شما می‌توانید با قرار دادن مقالات و اخبار مربوط به کارخانه، مخاطبین یا مشتریان را از اخبار کارخانه باخبر کنید.

هزینه و قیمت طراحی سایت کارخانه چقدر است؟

هزینه و قیمت طراحی سایت کارخانه بسیارگسترده است و شامل راه‌اندازی، طراحی و پشتیبانی آن می‌شود. لازم به ذکر است که هرچقدر ویژگی‌ها و امکانات سفارشی وبسایت بیشتر باشد، هزینه طراحی سایت بیشتر خواهد بود. از جمله فاکتورهای مؤثر بر تعرفه طراحی وبسایت کارخانه می‌توان به هزینه میزبانی سایت گرفته‌، هزینه‌های مربوط به طراحی UX/UI، طرح‌بندی و ناوبری سایت، سفارشی‌سازی برندینگ، مقوله نگهداری و امنیت سایت و غیره اشاره کرد.

شرکت‌های طراح سایت کارخانه از جمله آرنیک وب معمولا بسته‌های مختلفی را برای طراحی سایت در نظر می‌گیرند که قیمت هرکدام بر اساس امکانات و ویژگی‌های خاص متفاوت است. شما می‌توانید به منظور کسب اطلاعات در این خصوص با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

طراحی سایت کارخانه در مشهد

طراحی سایت کارخانه در مشهد با سابقه طولانی به صورت تخصصی و حرفه‌ای توسط مجموعه آرنیک وب به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت و سئو در مشهد انجام می‌شود. پشتیبانی 24 ساعته و منطبق بر اصول سئو باعث شده است تا طراحی وبسایت در بهترین نحو انجام گردد. تیم متخصص ارنیک وب با توجه به نیازهای کارخانه شما، وبسایتی را طراحی می‌کند که به صورت مقرون‌به‌صرفه در بازار رشد کند. طراحان سایت آرنیک وب برای طراحی وبسایت کارخانه در مشهد از خدمات ویژه و استانداردهای به روز دنیا استفاده می‌نمایند تا وبسایت شما رتبه بالایی در موتورهای جستجو داشته باشد.

سخن پایانی

ما در این مطلب تلاش کردیم مزیت‌ها و اهمیت طراحی سایت کارخانه در دنیای امروزی را برای شما شرح دهیم. امید است با مطالعه این نوشتار بتوانید از تاثیرگذاری فضای مجازی در کسب و کارها آگاه شده و از آن در جهت پیشرفت و ارتقای شغلی خود استفاده کنید. لازم به ذکر است طراحی سایت در مشهد توسط طراحانی متخصص و حرفه‌ای در این حوزه انجام می‌شود که شما می‌توانید برای برقراری ارتباط با این افراد به سایت آرنیک وب مراجعه نمایید.

سوالات متداول

 1. مراحل طراحی سایت کارخانه کدامند؟

مراحل طراحی این قبیل سایت‌ها توسط طراحان سایت تعریف می‌شوند که اغلب شامل شناخت مخاطب هدف، تولید محتوا، ایجاد قالب، ایجاد بخش‌های متناسب با محصولات کارخانه و غیره خواهد شد.

 1. چگونه می‌توانیم یک سایت کارخانه بهینه و کارآمد طراحی کنیم؟

طراحی سایت امری تخصصی است که به منظور دریافت نتیجه بهتر باید حتما توسط طراحان سایت حرفه‌ای و باتجربه انجام شود.

مراحل طراحی سایت کارخانه کدامند؟

مراحل طراحی این قبیل سایت‌ها توسط طراحان سایت تعریف می‌شوند که اغلب شامل شناخت مخاطب هدف، تولید محتوا، ایجاد قالب، ایجاد بخش‌های متناسب با محصولات کارخانه و غیره خواهد شد.

چگونه می‌توانیم یک سایت کارخانه بهینه و کارآمد طراحی کنیم؟

طراحی سایت امری تخصصی است که به منظور دریافت نتیجه بهتر باید حتما توسط طراحان سایت حرفه‌ای و باتجربه انجام شود.

مطالب مرتبط