امتیاز شما به این مقاله

امروزه با توجه به تغییر الگوهای خرید، طراحی سایت فروشگاهی جزو ضروریات و نیازهای اساسی فروشندگان به شمار می‌رود. فروش اینترنتی نوعی برندینگ ایجاد می‌کند و اگر طراحی وبسایت فروشگاهی به درستی انجام نشود، احتمال از دست دادن مشتریان و شکست در کسب و کار بالا خواهد بود. در ادامه مطلب به بررسی بیش‌تر طراحی وبسایت فروشگاهی می‌پردازیم.

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی

یکی از مهم‌ترین نیازهای فروشندگان در دنیای دیجیتال، طراحی سایت فروشگاهی است. کسب و کار اینترنتی کمک می‌کند که مشتریان بیش‎تری به فروشگاه سر بزنند و فروش بالایی نصیب مدیران مجموعه شود. در این بخش به بررسی دلایل اهمیت طراحی وبسایت فروشگاهی می‌پردازیم :

 • امکان بازاریابی اینترنتی

طراحی وبسایت، اولین مرحله از بازاریابی و تبلیغات اینترنتی است و باعث می‌شود که مشتریان بیش‌تری سایت فروشگاهی را بشناسند. با توجه به اینکه تبلیغات سنتی مانند گذشته کارایی خود را ندارد، ارائه کالا و خدمات به صورت آنلاین بهترین راه معرفی و فروش محسوب می‌شود.

 • اعتبار و اطمینان

داشتن یک سایت فروشگاهی یکی از روش‌های جلب رضایت و اعتماد مشتریان محسوب می‌شود. اعتبار کسب و کار فروشگاهی به نوعی یک تضمین خرید مشتریان است و نقش مهمی در اعتبار برند و فروشگاه شما دارد. طراحی وبسایت فروشگاهی، اعتبار برند شما را در بین رقبا نیز تضمین می‌کند و به منزله داشتن دفتر کاری در فضای مجازی است.

 • معرفی محصولات جدید

طراحی سایت فروشگاهی کمک می‌کند که مشتریان بتوانند به صورت دائمی به محصولات و خدمات شما دسترسی داشته باشند. به دنبال این امر، فروش بالایی نصیب شما می‌شود و درآمد بالاتری خواهید داشت.

 • برقراری ارتباط با مشتریان

طراحی وبسایت فروشگاهی، باعث جذب بیش‌تر مشتری می‌شود و برقراری ارتباط مشتریان با مجموعه را راحت‌تر می‌کند. همچنین داشتن یک سایت فروشگاهی به شما کمک می‌کند که بتوانید نظرات کاربران و مشتریان هدف خود را بشناسید و در راستای بهبود فروشگاه بکوشید.

مراحل طراحی سایت فروشگاهی

شرکت آرنیک وب به منظور طراحی سایت فروشگاهی مراحل زیر را دنبال می‌کند :

 • مشخص و ثبت نام دامنه.
 • انتخاب میزبان سایت.
 • مشخص کردن نحوه و روش طراحی سایت.
 • انتخاب و سفارش‌سازی قالب وبسایت فروشگاهی.
 • اضافه کردن محصولات و محتوای سایت.
 • مشخص کردن نحوه پرداخت.
 • شروع به بازاریابی و تبلیغات.

اگر فکر می‌کنید که رشد خوبی در کسب و کار خواهید داشت، حتما از کاشناسان تخصصی کمک بگیرید. کارشناسان آرنیک وب می‌توانند در این خصوص راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

طراحی سایت فروشگاهی1

سخن پایانی

امروزه داشتن یک وبسایت، نیاز و ضرورت هر کسب و کاری محسوب می‌شود که با داشتن رابط کاربری آسان، امکان استفاده راحت مشتریان از خدمات و محصولات را فراهم می‌کند. وبسایت فروشگاهی نیز از این قائده مستثنی نیست و با بهره‌مندی از اصول سئو، می‌تواند به بهبود رتبه گوگل و برند یا مجموعه شما کمک نماید. شما می‌توانید به منظور کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با طراحی سایت فروشگاهی با مجموعه طراحی سایت در مشهد ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

 • یک سایت فروشگاهی موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟

از ویژگی‌های طراحی سایت فروشگاهی موفق می‌توان به سرعت بالای لود شدن، توضیحات کافی و مناسب برای محصولات یا خدمات، کاربری آسان، مشاوره آنلاین و غیره اشاره کرد.

 • وبسایت فروشگاهی چه امکاناتی دارد؟

از امکانات یک سایت فروشگاهی می‌توان به درگاه پرداخت اینترنتی، اسال از طریق پست، درج محصول، قیمت‌گذاری، تخفیف و کد تخفیف و غیره اشاره کرد.

یک سایت فروشگاهی موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟

از ویژگی‌های طراحی سایت فروشگاهی موفق می‌توان به سرعت بالای لود شدن، توضیحات کافی و مناسب برای محصولات یا خدمات، کاربری آسان، مشاوره آنلاین و غیره اشاره کرد.

وبسایت فروشگاهی چه امکاناتی دارد؟

از امکانات یک سایت فروشگاهی می‌توان به درگاه پرداخت اینترنتی، اسال از طریق پست، درج محصول، قیمت‌گذاری، تخفیف و کد تخفیف و غیره اشاره کرد.