امتیاز شما به این مقاله

به طور کلی وب سایت استاتیک از اولین سایت‌هایی بود که توسط طراحان سایت طراحی شد و اطلاعات و محتویات آن هر چند ماه یکبار تغییر می‌کند. طراحی سایت می‌تواند برای بسیاری از کسب و کارها مفید واقع شود که به موجب آن یک شرکت یا مجموعه ارتقای شغلی پیدا می‌کند. توصیه ما به شما این است که به منظور آشنایی با طراحی سایت استاتیک و مزیت‌ها و معایب آن، ما را تا انتهای این نوشتار همراهی نمایید.

طراحی سایت استاتیک چیست؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم سایت استاتیک از اولین سایت‌هایی است که طراحی شده و اطلاعات آن تنها یک بار جمع‌آوری می‌شوند. ویرایش این سایت تنها باید به گونه‌ای انجام شود که در ساختار اصلی سایت هیچ‌گونه تغییراتی وارد نکند.

طراحی سایت استاتیک اغلب برای شرکت‌ها و کسب و کارهایی کاربرد دارد که تنها می‌خواهند یک وبسایت در بستر وب داشته باشند. این شرکت‌ها با دارا بودن سایت استاتیک نمی‌توانند روزانه مطالب سایت را تغییر دهند بلکه این امکان برای آن‌ها به هر چند ماه یک بار محدود می‌شود.

به طور کلی این روش طراحی سایت از بقیه موارد بسیار کم‌هزینه‌تر است و تنها برای کسب و کارهایی که فقط می‌خواهند در بستر وب حضور داشته باشند کاربرد دارد. لازم به ذکر است در سایت استاتیک کنترل پنلی و مدیریت آن وجود ندارد و نمی‌توان تغییراتی در ساختار اصلی سایت به وجود آورد.

مزایا و معایب طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت استاتیک برای افرادی که به دنبال بهره‌مندی از این سایت هستند معایب و مزایایی به همراه دارد که در این بخش به معرفی چنین مواردی می‌پردازیم. برخی از مهم‌ترین معایب طراحی این سایت شامل موارد زیر می‌شوند:

 • عدم امکان بروزرسانی مطالب توسط مدیر سایت
 • دارای سئو ضعیف
 • هزینه‌های زیاد به منظور ویرایش و بروزرسانی
 • نداشتن پنل مدیریتی
 • سایتی کم‌کاربرد برای کاربران
 • نیازمند داشتن دانش کافی به منظور برنامه‌نویسی برای ایجاد تغییرات در سایت
 • نیازمند در ارتباط بودن مداوم با طراح سایت به منظور ایجاد تغییرات

از طرفی دیگر طراحی این سایت مزایایی نیز به همراه دارد که عبارتنداز:

 • کم‌هزینه بودن طراحی این سایت در ابتدا
 • مناسب برای کسب و کارهای کوچک با تغییرات کم
 • تحویل فوری و سریع سایت به مشتریان
 • امنیت نسبتاً بالا
 • نیاز به منابع کم اطلاعات

طراحی سایت استاتیک

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به طور جامعی شما را با عنوان طراحی سایت استاتیک و معایب و مزایایی که این سایت به همراه دارد آشنا کنیم‌. باید اشاره کنیم طراحی سایت در مشهد توسط طراحانی حرفه‌ای انجام می‌شود که شما می‌توانید طراحی سایت خود را به طور کامل به آن‌ها بسپارید. از طرفی دیگر شما می‌توانید به منظور کسب اطلاعات بیش‌تر در این باره به سایت آرنیک وب مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. طراحی سایت استاتیک چه کاربردی دارد؟

طراحی این سایت برای شرکت‌های کوچک با تغییرات کم که قصد بروزرسانی مطالب سایت خود را ندارند بسیار مفید است.

 1. طراحی سایت خود را به چه افرادی بسپاریم؟

بدیهی است که شما باید طراحی سایت خود را به طراحانی حرفه‌ای بسپارید که به منظور کسب چنین اطلاعاتی توصیه می‌کنیم به سایت آرنیک وب مراجعه نمایید.

طراحی سایت استاتیک چه کاربردی دارد؟

طراحی این سایت برای شرکت‌های کوچک با تغییرات کم که قصد بروزرسانی مطالب سایت خود را ندارند بسیار مفید است.

طراحی سایت خود را به چه افرادی بسپاریم؟

بدیهی است که شما باید طراحی سایت خود را به طراحانی حرفه‌ای بسپارید که به منظور کسب چنین اطلاعاتی توصیه می‌کنیم به سایت آرنیک وب مراجعه نمایید.