5/5 - (1 امتیاز)

طراحی وبسایت یکی از نیازهای مهم کسب و کارهای مختلف محسوب می‌شود که تأثیر به‌سزایی در جذب مشتری و مخاطب دارد. اگر هنوز برای کسب و کار یا بیزینس خود سایتی را طراحی نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم که حتما نگاهی به طراحی سایت برای مجموعه یا کسب و کار خود داشته باشید. آرنیک وب در این مطلب به بررسی طراحی سایت در مشهد می‌پردازد و توصیه می‌کند که تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت به طور کلی مراحل مربوط به ساخت و طراحی یک پایگاه اینترنتی برای اطلاع رسانی، معرفی مجموعه و یا فروش محصولات مختلف است. همچنین طراحی وبسایت نوعی هنر و علم ایجاد زیباشناسی بصری یک سایت محسوب می شود که مراحل مختلفی از جمله طرح بندی، تایپوگرافی تصاویر و غیره دارد. این مراحل شامل برنامه ریزی و مفهوم سازی طراحی وبسایت تا اجرای سایت با استفاده از کدنویسی، همگی امری تخصصی است.

اصول طراحی سایت

انواع طراحی سایت

به صورت کلی، طراحی وبسایت‌ها به دو نوع اصلی داینامیک و استاتیک تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم :

  • طراحی وبسایت استاتیک یا ایستا

در طراحی سایت استاتیک، بک اند وجود ندارد و با توجه به اینکه سایت ایستا حاوی فرانت‌اند است، پردازشی درون آن صورت نمی‌گیرد. برای تغییر در صفحات وبسایت استاتیک باید حتما از افراد متخصص و حرفه‌ای استفاده کنید.

  • طراحی وبسایت داینامیک یا پویا

در این نوع از طراحی وبسایت، سایت‌های مورد نظر، علاوه بر ویژگی فرانت‌اند، بک‌اند نیز هستند. این مهم نشان می‌دهد که طراحان از قسمت‌های مربوط به ساخت منطق استفاده می‌کنند و از طرف دیگر لایه بیرونی که کاربران با آن تعامل دارد را ایجاد می‌نمایند.

 

هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به پیچیدگی سایت، ویژگی‌ها و عملکرد مورد نیاز، تجربه و تخصص طراح سایت، سطح سفارشی‌سازی مورد نیاز و غیره اشاره کرد. هزینه طراحی وبسایت تا چند صد میلیون تومان متغیر است و بسته به سفارشی‌سازی وبسایت مورد نظر، متفاوت خواهد بود. به مواردی که در هزینه طراحی وبسایت وجود دارد، هزینه‌های تعمیر و سرویس مربوط به سایت و هزینه‌های ثبت دامنه و به‌روزرسانی وبسایت را هم باید اضافه کنید. هزینه‌ای که طراح سایت برای شرکت یا مجموعه مورد نظر در نظر می‌گیرد، ممکن است که ساعتی یا بر اساس قراردادی تنظیم شود.

 

سخن پایانی

همانطور که در متن مقاله اشاره کردیم، امروزه طراحی سایت در ایجاد یک بستر برای ارائه تجربه کاربری جذاب از نظر بصری نقش بسیار مهمی دارد. یک طراحی وبسایت خوب باعث می‌شود که علاوه بر بهبود تعامل کاربران با مجموعه یا شرکت مورد نظر، مشتریان بیش تری جذب شوند. طراحی وبسایت امری تخصصی است و در صورتی که می‌خواهید اطلاع بیش‌تری در این رابطه کسب کنید، توصیه می‌نمائیم که با کارشناسان مجرب آرنیک وب ارتباط داشته باشید.

سوالات متداول

  • طراحی سایت چیست؟

به ساخت و راه‌اندازی صفحات وب در بستر اینترنت، طراحی وبسایت می‌گویند.

  • چگونه می‌توانیم یک سایت را طراحی کنیم؟

طراحی سایت مراحل مختلفی دارد که عبارتند از طراحی وایرفریم، طراحی گرافیک سایت، کدنویسی و برنامه‌نویسی و در آخر راه‌اندازی سایت.

طراحی سایت چیست؟

به ساخت و راه‌اندازی صفحات وب در بستر اینترنت، طراحی وبسایت می‌گویند.

چگونه می‌توانیم یک سایت را طراحی کنیم؟

طراحی سایت مراحل مختلفی دارد که عبارتند از طراحی وایرفریم، طراحی گرافیک سایت، کدنویسی و برنامه‌نویسی و در آخر راه‌اندازی سایت.